מנשא לתינוק זה אחד ממוצרי החובה לכל ההורים החדשים, מהר מאוד הם יהפכו לחברים הכי הטובים שלכם. אז איזה מנשא כדאי לקנות? ההמלצה שלי מתחלקת ל-3: ניו בורן, פעוט, ומנשא טיולים.

כשהבייבי רק נולד כל מה שהוא רוצה זה לחזור חזרה לרחם, היה לו נעים ונוח שם.. ולכן חשוב שניתן לו הרגשה דומה: עיטוף, קרוב אלינו לגוף ושיריח אותנו. לשלב הזה יש כמה מנשאים מומלצים:

  1. מנשא בד – מה שאתם בעצם קונים זו רצועת בד ארוכה במיוחד שבאמצעותה עושים עיטוף לתינוק על הגוף, הם מאוד מרוצים במנשא אך צריך לשים לב שהתינוק יושב טוב ויש לו אויר לנשימה. המנשא סך הכל מאוד גמיש ונוח לתינוק ומאפשר הרבה מצבים ע"י קשירה שונה, ולנו מפנה 2 ידיים. יעיל במיוחד כאשר יש ילד נוסף בבית 😉
  2. לופיקס – גם הוא מנשא בד, הרבה יותר נוח ללבישה ממנשא הבד הרגיל וללא סיבוכי קשירות מרגיש כאילו לובשים חולצה, אומנם מאפשר פחות מצבים אך ממש נעים לעירסול. שימו לב שיש מידות, ממליצה לקחת מידה גדולה יותר ממש שאתם צריכים, כי הם גדלים מהר וחבל שתקנו מנשא רק לחודש.

אחרי שהם כבר יציבים ומצליחים להחזיק את הראש וכמובן לפי משקל, יש כמה מנשאים שיתאימו:

אחרי שהנשיאה מלפנים הופכת לכבדה ולא נוחה לתינוק, עוברים למנשא גב לטיולים. ופה זה עולם שלם של מנשאים מקצועיים שמתאימים לטיולים ארוכים, אני אתן לכם את הטופ 3 שאנחנו בדקנו לפני שרכשנו, כמובן שההמלצה הראשונית כמו במנשא רגיל גם במנשא גב היא ללכת לחנות ולמדוד, עם הבייבי, כי צריך לוודא שהמנשא נוח גם לכם וגם לו..

  1. בייבי ביורן BABYBJORN – המנשא האהוב עליי, ליווה אותנו בטיולים עד גיל שנה וחצי (תלוי במשקל הילד). סופר נוח ללבישה – 2 קליקים, מאוד נוח לקטנטנים ומודולרי – ניתן להאריך במידת הצורך לפי מידת התינוק. ניתן לשים את התינוק כלפי פנים או כלפי חוץ. לדעתי המנשא הכי פחות מעיק מבחינת החום, לא גורם להזעה. אם החלטתם ללכת עליו, יש לו כיסוי לחורף שהילד ישאר חמים.
  2. ארגו 360 Ergobaby – מנשא נוח נלבש כמו ילקוט, אפשר לשים את התינוק כלפי פנים וחוץ, מכאן שמו 🙂 מותאם לתמיכה בהורה ובילד. פיצ'ר נחמד שיש לו זה תמיכה לראש הילד, ומאפשר פיסוק רחב לרגליים.
  1. מנשא Deuter – מנשא נוח למרחקים ארוכים, כמעט לא מרגישים את המשקל, מתאים עד 22 קילו, תא אכסון גדול, עשוי מחומר נעים למגע, מנדף זיעה ומערכת גב אורתופדית. יש מגן שמש/גשם שנשלף להגנה על התינוק, מאוד נוח לקשור את הילד ויש פתח מהצד לנוחות. אפשר לפרק את הבד לכביסה, והכי חשוב הוא סופר שיק!
  2. מנשא Clevr – מנשא מאוורר במיוחד עם מערכת גב מתכווננת, המנשא גדל עם הילד באמצעות הרחבה, ובגדול יש לו המון פיצ'רים כולל כיסוי גשם או שמש, מתאים עד 19 קילו.

המלצה כללית, היא ללכת למדוד לפני שקונים, כי מה שמתאים לאחד לאו דוקא יהיה נוח לאחר, תבדקו מה יש לחברים קרובים ותמדדו עליכם ורק אחר כך תקנו. עוד אופציה ללכת לחנות שיש בה אפשרות למדידה עם מגוון רחב כדי לנסות כמה שיותר מותגים ולהחליט לאחר מדידה.

רק לתת לכם טעימה כמה מנשא יכול להיות כיף 🙂

אולי יעניין אתכם גם:

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *