וואוו אחת השאלות.. אני חייבת לציין שבתור אשת טכנולוגיה הובכתי לגלות שאין פתרון הולם, קל ופשוט היום. הרי אנחנו בתקופה שמצלמים את הילד כל 5 דקות (לפחות ילד ראשון 😉 מה שאומר שרק בשנה הראשונה מצטברות לנו 105120~ תמונות רק בשנה הראשונה… שלא לדבר על סרטונים של המתוקים הקטנים.. צעד ראשון, מילה ראשונה, מקלחת.. 
אז איך שומרים הכל בצורה נוחה ומסודרת, שנוכל בעוד כמה שנים להביך אותם בקלות רבה. 
כמה אופציות:
1. אלבום תמונות דיגיטלי – אני מניחה שרובכם מכירים את האופציה הזו, מסדרים תמונות באלבום לפי סדר כרונולוגי או לא, מוסיפים כמה משפטים, כמה כותרות ויש לנו אלבום למופת ששולחים להדפסה, כשהוא מגיע מסתכלים בו פעם אחת אולי פעמיים.. והוא נשלח אחר כבוד לארון לצבור אבק יחד עם שאר האלבומים. 
יתרון: אתם מגדרים את הסיכון לאיבוד רכוש דיגיטלי, כלומר, שהתמונות ימחקו חלילה או הטלפון יגנב וכו' ע"י הפיכתם למוצר פיזי.
חיסרון: דורש סינון תמונות, כי הכמות מוגבלת. בנוסף, כמו שנאמר, סביר להניח שלאחר צפיה או שתיים באלבום הוא ישאר לצבור אבק.
בין החברות המוכרות תמצאו את לופהWow

2. יצירת חשבון בגוגל – מה שאנחנו עשינו בעקבות המלצת חברים, יצרנו חשבון גוגל לפעוט החביב וכל פעם שיש אירוע, או נקודת ציון מעניינת כמו יומולדת, מילה ראשונה או סרטון חמוד אנחנו שולחים למייל בתוספת כמה משפטים שמתארים את הרגע ואת החוויות שלנו, כך בעצם הכל נשמר בצורה כרונולוגית, אין מגבלת מקום, ושומרים באמת רק highlights ;-). התכנון הוא שכשיגדל יקבל גישה לחשבון ויוכל לראות את הכל.
יתרון: חינמי, נוח, secured, משותף ל-2 ההורים, נשמר בענן.
חסרון: מתאים להורים רגשניים ודביקים שיוסיפו לכל תמונה גם תיאורים ורגשות. הגישה לילד לאחר מכן לא הכי אינטואיטיבית (צריך לפתוח מייל מייל ללא יכולת לצפות בתוכן כרונולוגית).

3. בניית אתר חינמי – זו אופציה מאוד מעניינת שלאחרונה נחשפתי אליה, מאוד דומה לאופציה הקודמת אך היתרון הוא שניתן לצפות בתוכן בנוחות ובצורה כרונולוגית. בדומה לפתיחת החשבון אנחנו יוצרים אתר/בלוג ובו מתעדים את הרגעים החשובים של הילד או של המשפחה (בשלב מסוים מאחדים את כל הילדים לאתר אחד), משתמשים באופציה החינמית והמאובטחת שמציעות החברות השונות.
הנה דוגמא קטנה למה שאפשר לעשות עם זה.
את זה אפשר לעשות בכמה אתרי אחסון חינמיים:
1. Wix
2. WordPress
יתרון: נוח לשימוש וחיפוש, וכן לשיתוף עם משפחה / חברים.
חסרון: ישנה מגבלת מקום על האחסון, אם יש צורך באחסון הרבה תמונות צריך להתחיל לשלם לכן שווה לבדוק את האופציה הזו מראש.

4. פתיחת חשבון אינסטגרם פרטי – עוד אופציה הקיימת באפשרותנו דור ה-Y (שהטלפון בהישג ידינו 100% מהזמן) היא לפתוח חשבון פרטי שרק לבני המשפחה תהיה גישה ולהעלות לשם תמונות עם תיוגים וציון highlights, כך זה גם מסודר כרונולוגית, וגם כך מרבית אם לא כל התמונות שלנו מצולמות בנייד. האופציה הזו חביבה בעיניי מאוד כי כך אפשר לעשות האש טאג (#hashtag) של אירועים מסויימים ואז לראות רק אותם, כמו birthday #firststep# 

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *