האם לבחור משאבה חשמלית או משאבה ידנית? חד צדדית? דו צדדית? ואיך כדאי להיערך לקראת הנקה ושאיבות?

מרגע שנכנסתי להריון והתחלתי לקרוא קצת, בכל מקום ראיתי שמצוין כי "חלב אם זה המזון הכי טוב לתינוק" ומי מאיתנו לא רוצה לתת לתינוק שלו את הטוב ביותר… (אני לא אכנס לשאלה האם שטיפת המוח הזו בסדר או לא, זה כבר לפוסט אחר) אבל רצה הגורל וילדתי בניתוח קיסרי, והצ'ופ הקטן בילה לו שבועיים בפגיה בגלל תוצאות של בדיקות דם, מה שאומר – אין הנקה! אין ביות מלא! יש אישפוז… לא 🙁 אבל אני רוצה להניק!

כשהתאוששתי ביקרו אצלי אינסוף יועצות הנקה של הבית החולים ושל הפגייה לוחצות שעבור פגים במיוחד חלב אם הוא המזון הטוב ביותר, ושולחות אותי לשאוב… שולחת את החצי להשיג לי משאבה, רגע, מה? משאבה?? לא לזה התכוונתי… ובכן 3 שבועות של שאיבה בלעדית, כל 3 שעות (כולל שעון מעורר בלילות כשהצ'ופ בכלל ישן 🙁 איזה בזבוז), הפכו אותי למסטרית במשאבות הנקה… כי אפשר לומר שניסיתי לא מעט מהן בדרך לאחת שתתאים לי.

המשאבה הראשונה שהחצי קנה היא משאבת אוונט ידנית חד צדדית אוקי כמה גרוע זה יכול להיות? מנסה פעם ראשונה… אאוץ' זה כואב! למה בחוברות הדרכה כולן מחייכות? ולמה לא יוצא כלום?? עם הזמן הכמויות השתפרו והכאב ירד.. אבל לא כל כך נוח לשאוב בתדירות גבוהה בצורה ידנית.

לגבי הכאב – משחה שהיא בגדר הצלה (!) זו המשחה הסגולה של לנסינו – Lanolin שמאושרת לשימוש והנקה' 100% טיבעית, מאוד הקלה על הסדקים והפצעים שהיו (הרגיש קצת כמו וזלין לשפתיים שעוזר לריכוך).

המשאבה הבאה שהחצי השיג מקרובת משפחה היא מדלה Swing חד צדדית חשמלית וקומפקטית, המעבר למשאבה חשמלית הביא לשדרוג משמעותי בזמנים, וירידה במאמץ הידיים הנדרש.  אבל הייתי צריכה למצוא פתרון יעיל יותר בזמנים.. (בכל זאת, 3 שעות בין שאיבה לשאיבה… וממש רציתי לנמנם קצת).

אז עברנו למשאבה דו צדדית, התחלנו במשאבת ספקטרה שהשכרנו כדי להבין אם זה בכלל מתאים, המשאבה היתה מעולה, חסכה לי המון זמן, יעילה מאוד ושקטה, חשוב מאוד כשלידך ישן תינוק שממש בא לך שימשיך לישון.

אחרי שראיתי שמשאבה דו"צ זה הפתרון האידיאלי בשבילי, החלטנו לקנות כדי לחסוך את עלות ההשכרה, וקנינו משאבת דו"צ של מדלה pump in style בעקבות המלצות חמות שקיבלתי מחברות, ואכן היא לא איכזבה, משאבה קטנה, קומפקטית, יעילה ושקטה, שליוותה אותי ל תקופת ההנקה.

 

טיפים חשובים:

התייעלות – למי ששואבת יחסית הרבה אני ממש ממליצה לקנות חזיית הנקה, כך ששתי הידיים פנויות, ובזמן השאיבה אפשר קצת להתעדכן בנייד, ויש גם גרסה זולה יותר ולא פחות יעילה באלי אקספרס. טיפ שקיבלתי בפגייה – אם אתן לא מעוניינות לרכוש, אפשר לקחת גוזיה ולגזור אותה כך שתצליחו להכניס את שתי הצינורות ואתן מסודרות.

חיסכון – לאחר החזרה לעבודה, המשכתי לשאוב ולכן לקחתי איתי את המדלה לעבודה, אבל רציתי שתהיה לי אחת כבקאפ בבית למקרה שאצטרך, אני ממליצה להזמין אחת יחסית זולה, עם הרבה המלצות, אני למשל הזמנתי את המשאבה הזו שעשתה את העבודה.

ריכוך – להשתמש במשחת לנולין של לנסינו לסדקים ופצעים… ממש הצילה אותי.

 

שימו לב לחפש משאבה שנוח לכן איתה, לא בטוח שכל המלצה ברשת תתאים לכן, כי לכל אחת יש את הצרכים שלה, אני מקווה שתיקחו בחשבון את הנקודות שציינתי, ובהצלחה!

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *